دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
خانه » شهرهای توریستی » آمریکا » ایالت نیوهمپشایر
ایالت نیوهمپشایر

ایالت نیوهمپشایر

مختصری از ایالت نیوهمپشایر

سرمایه »» کنکورد
بزرگترین شهر »» منچستر
جمعیت »» ۱,۲۳۵,۷۸۶
منطقه زمانی »» شرق

ایالت نیوهمپشایر یکی از ایالت های کوچک است که کمک می کند شخصیت، وجهه و جذابیتی به منطقه زیبای نیوانگلند ایالات متحده آمریکا بدهد. ایالت نیوهمپشایر با کبک کانادا واقع در شمال، ایالت مین و ۱۸ مایل (۲۹ کیلومتر) از خط ساحلی اقیانوس اطلس در شرق، ماساچوست در سمت جنوب، وایالت لیبرال ورمونت در غرب همسایه است. گردشگران در نیوهمپشایر می توانند از آب و هوای کم و بیش مرطوب قاره ای (تابستان گرم و مرطوب،زمستان سرد و مرطوب و بارش سالانه ثابت) و چشم انداز متنوع جنگل Acadian (همچنین یک دامنه از جنگل برگ پهن، سبز و معتدل)، کوه ها، سواحل و رودخانه ها لذت ببرند.

new_hampshire_

نیوهمپشایر نیز یکی از سیزده ایالت اولیه است که کمک کردند ایالات متحده آمریکا در ۱۷۷۶ شکل گرفته و بنیان گذاری شود. این ایالت که به خود می بالد روحیه استقلال و خودگردانی خود را حفظ کرده است و اولین ایالتی بود که قانون اساسی خودش را برای حکومت تصویب کرد. نقش برجسته نیوهمپشایر در سیاست آمریکا تا به امروز ادامه داشته و محل پروژه های فعال و منحصر به فرد سیاسی، از جمله پروژه ایالت آزاد می باشد. پروژه ایالت آزاد یک جنبش سیاسی بود که در سال ۲۰۰۱ در ایالت نیوهمپشایر آغاز شد. هدف آن تشویق و ترویج ۲۰۰۰۰ متفکر آزادی خواه برای حرکت و ایجاد اقامت در ایالت نیوهمپشایر به امید ایجاد یک سنگر سیاسی جدید برای ایده های آزادی خواه و فعالیت سیاسی بود.

newhampshire_22

گردشگران فعالیت های تفریحی سرگرم کننده از جمله اسکی، پیاده روی، کوهنوردی، و مشاهده (و همچنین نقاشی و عکاسی) نیو انگلند زیبا و رنگارنگ را خواهند داشت! علاقه مندان به ورزش موتوری می توانند از مسابقات موتوری در جاده های سریع السیر نیوهمپشایر دیدن کنند.

newhampshire_