پنج شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
خانه » شهرهای توریستی » آمریکا » ایالت هاوایی
ایالت هاوایی

ایالت هاوایی

مختصری از ایالت هاوایی

مرکز »» هونولولو
بزرگترین شهر »» هونولولو
جمعیت »» ۱,۲۱۱,۵۳۷
منطقه زمانی »» هاوایی

مجمع‌ الجزایر هاوایی در اقیانوس آرام، ایالت پنجاهم کشور آمریکا است. پایتخت و شهر مهم آن هونولولو است. طول نواری که مجمع‌الجزایر هاوایی را تشکیل می‌دهد ۳٬۳۰۰ کیلومتر است. هشت جزیره اصلی هاوایی، اوآهو Oahu، مائوئی Maui، کائوآئی Kauai، لانائی Lanai، مولوکای Molokai، نیهاو و Niihau و کاهولاوی Kahoolawe هستند. بزرگ‌ترین این جزیره‌ها جزیره هاوایی با وسعت ۸,۱۵۰ کیلومتر مربع و کوچک‌ترین آنها جزیره غیرمسکونی کاهولاوی با ۱۲۵ کیلومتر مربع وسعت است. برای جلوگیری از سردرگمی اغلب از عنوان جزیره بزرگ (بیگ آیلند) برای اشاره به بزرگترین جزیره استفاده می‌شود تا آنرا از ایالت هاوایی متمایز کنند.

گیاهان محلی و حیوانات (که بسیاری از آنها در هیچ جای دیگری در این سیاره یافت نمی شوند) و همچنین اقیانوس های اطراف و شیلات، فرصت های تحقیقاتی استثنایی را فراهم می آورند. در حالی که اینجا به عنوان یک پناهگاه امن برای فعالیت های مختلف تفریحی در فضای باز (در میان مناظر خیره کننده این بهشت گرمسیری) نیز می باشد. از کوه ها و صخره ها گرفته تا جنگل های غنی و سواحل زیبا، گردشگران در هاوایی طیف متنوعی از اکوسیستم ها را تجربه خواهند کرد و همچنین فرصت های علمی و حرفه ای در چنین مکان پر رونقی وجود دارد.

Hawaii's Official Tourism Site

به گزارش اداره آمار ایالات متحده، این ایالت دارای بالاترین تجمع افراد مختلط نژادی بوده و یکی از دو ایالت “اکثریت – اقلیت” می باشد (که در آن غیر سفید پوستان اسپانیایی اکثریت را تشکیل نمی دهند). آمریکایی های آسیایی بزرگترین جمعیت شناخته شده هاوایی را تشکیل می دهند، و نفوذ فرهنگی را می توان در معماری و غذاهای آنجا دید.

hawaii-2