دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
خانه » شهرهای توریستی » آمریکا » ایالت واشنگتن
ایالت واشنگتن

ایالت واشنگتن

مختصری از ایالت واشنگتن

مرکز »» المپیا
بزرگترین شهر  »» سیاتل
جمعیت »» ۷,۰۶۱,۵۳۰
منطقه زمانی  »» اقیانوس آرام

ایالت واشنگتن در مرز شمالی ایالات متحده، با بریتیش کلمبیا، کانادا در شمال، و اورگان در جنوب مرز دارد. همچنین به طور مستقیم در اقیانوس آرام قرار دارد، که نقش بزرگی در آب و هوای این منطقه ایفا می کند. در بخش های غربی تر این ایالت ۵۰۰ سانتی متر باران در طول سال می بارد. شهر سیاتل به دلیل آب و هوای بارانی اش بدنام شده است، بنابراین گردشگران در واشنگتن باید آماده باشند و با خود چتر بیاورند! با این حال، بخش شرقی ایالت سطح نسبتاً کم بارش را دارد. متوسط ​​درجه حرارت سالانه در محدوده ۴ درجه سانتیگراد تا ۱۱ درجه سانتیگراد است، اما طرف غربی ایالت می تواند درجه حرارت قطب شمال را در زمستان و امواج  گرما را در تابستان تجربه کند.

واشنگتن همچنین یک ایالت بزرگ کشاورزی است و بزرگترین تولید کننده سیب در امریکا از دهه ۱۹۲۰ بوده است. اگر می خواهید خوشمزه ترین سیب ها را بخورید، ایالت واشنگتن تنها جایی است که این امکان برایتان فراهم می شود! علاوه بر این، بسیاری از محصولاتی که از آسیا وارد شده اند از بندر پاجت ساوند در واشنگتن عبور می کنند، که ساحل غربی این ایالت است.

Kent_Washington

واشنگتن نام مستعار “همیشه سبز” را کسب کرده و دلیل خوبی نیز برای آن وجود دارد. طبیعت به وفور در این ایالت یافت می شود، و تنوع زمینی وجود دارد، از جمله کوه ها، دریاچه ها، و چشم انداز های خوش منظره و زیبا که در سراسر این ایالت گسترده شده اند. کوه ها طیف گسترده ای از فعالیت ها ازجمله  پیاده روی و کمپینگ برای اسکی و اسب سواری را فراهم می کنند. اگر ماجراجو هستید می توانید به کوه سنت هلن بروید که آتشفشانش از سال ۱۹۸۰ که فوران کرد هنوز بخار دارد. واشنگتن پارک های زیبای زیادی مانند پارک ملی المپیک، پارک ملی کوه رینیر، و پارک ملی نورث کاسکیدز دارد. حدود ۱۲۰ پارک ملی در ایالت هستند.