دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
خانه » شهرهای توریستی » آمریکا » ایالت کالیفرنیا
ایالت کالیفرنیا

ایالت کالیفرنیا

مختصری از ایالت کالیفرنیا

مرکز »» ساکرامنتو
بزرگترین شهر »» لس آنجلس
جمعیت »» ۳۳,۸۷۱,۶۴۸
منطقه زمانی »» اقیانوس آرام

در یک جمله ساده در توصیف کالیفرنیا می توان گفت، کالیفرنیا، همه چیز دارد ! ایالت کالیفرنیا دارای یکی از بزرگترین اقتصاد ها در جهان بوده و مرکز بین المللی برای سرگرمی، اطلاعات، آموزش و صنایع فن آوری است. از نظر ملی، کالیفرنیا در کشاورزی، هوافضا و بخش های تولید هم مشارکت دارد. در حالی که کالیفرنیا بدون شک مظهر فرهنگ آمریکایی غربی می باشد، این ایالت همچنین به عنوان یک دولت لیبرال اجتماعی تر است که دارای یک جمعیت بزرگ و با فرهنگ های گوناگون می باشد از جمله جمعیت اسپانیایی زبان در حال رشد.

California-2

شما می توانید از چهار فصل متنوع در کالیفرنیا که بیشتر آب و هوای مدیترانه ای دارد لذت ببرید. لازم به ذکر است که، تنوع چشم انداز کالیفرنیا باعث ایجاد طیف گسترده ای از ورزش ها و فعالیت ها می شود: شامل گشت و گذار در امتداد خط ساحلی معروف کالیفرنیا، پیاده روی در امتداد بسیاری از مسیرهای پیاده روی و طبیعت دیدنی آن و بازدید از بسیاری از جنگل های زیبا و پارک های ایالتی. در واقع، تقریباً نیمی از کل سطح کالیفرنیا توسط جنگل های سرسبز پوشیده شده است! جنوب کالیفرنیا محل صحرای جنوب مرکزی به نام  Mojavi و دره مرگ Death Valley، نقاط داغ برای برخی از ورزش های سخت و چشم انداز های دیدنی است.

california_sunset

california sunset

ساحل کالیفرنیا منزلگاه برخی از شهرستانها ی معروفش از جمله خلیج سان فرانسیسکو، سان دیگو و لس آنجلس بزرگ است. هر چه بیشتر به شمال کالیفرنیا سفر کنید خنک تر خواهد شد و بیشتر از مناظر کوهستانی لذت می برید، از جمله دره ی الهام بخش Yosemite (معروف به خاطر گنبد یخبندان بزرگش) و پارک ملی سکویا Sequoia (منزلگاه درختان سکویا ی غول پیکر). این درخت های غول پیکر از قدیمی ترین درختان در جهان هستند، برخی از آنها ارتفاعشان به ۹۴ متر می رسد و قطرشان ۱۷ متر است !

Disney California Adventure Park - Disneyland Resort

Disney California Adventure Park – Disneyland Resort