دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
خانه » شهرهای توریستی » آمریکا » ایالت کانزاس
ایالت کانزاس

ایالت کانزاس

مختصری از ایالت کانزاس

مرکز »» توپکا
بزرگترین شهر »» ویچیتا
جمعیت »» ۲,۶۸۸,۴۱۸
منطقه زمانی »» مرکزی

ایالت کانزاس در سال ۱۸۶۱ میلادی بعنوان سی و چهارمین ایالت آمریکا به ایالات متحده پیوست. کانزاس در جنگ داخلی آمریکا یکی از اعضای اتحادیه شمال بود. اقتصاد کانزاس در تولید کشاورزی، نفت و گاز طبیعی است.

KansasCity

کانزاس سیتی در ایالت کانزاس

ایالت کانزاس غالبا دارای آب و هوای قاره ایست: زمستانهای سرد و برفی و تابستانهای گرم دارد. ویچیتا بزرگترین شهر در کانزاس از نظر جمعیت و مساحت می باشد. این شهر دارای جاذبه های بسیاری مانند موزه حمل و نقل هوایی کانزاس، موزه گنجینه جهانی، باغ بوتانیکا و باغ وحش سجویک کانتی است. توپکا پایتخت کانزاس است و در ضلع شرقی این ایالت قرار دارد. توپکا نیز دارای جاذبه های بسیاری، از جمله پارک دریاچه Shawnee، باغ وحش توپکا، موزه تاریخ ایالت کانزاس و موزه مبارزه هوایی می باشد. کانزاس همچنین بسیاری از تیم های حرفه ای از جمله فوتبال، بیس بال، هاکی و تیم های فوتبال آمریکایی را دارد، که اکثر آنها در توپکا یا کانزاس سیتی واقع شده اند.

Kansas Landscape

یکی دیگر از جنبه های منحصر به فرد این ایالت جنبه های فرهنگی غرب میانه می باشد. کانزاس خانه ی کاوبوی ها و پیشگامان در زمان غرب وحشی بوده است و سنت این دوره هنوز هم در درون ایالت امروزی انجام می شود. مال ها، جشنواره ها و دربی ها هر سال در کانزاس برگزار می شوند. یکی از بزرگترین رویدادهای برجسته تمامی این سنت ها نمایشگاه مرکزی رایگان کانزاس است که در هر سال در آغاز ماه اوت در Abilene، کانزاس برگزار می شود. از ویژگی های آن نمایشگاه، موسیقی رایگان، دربی تخریبی، مزایده حیوانات، بازی های کارناوال، و تمام جنبه های سنتی بازار مال فروشان آمریکایی (گاو سواری، مسابقه در بشکه، توسن سواری، هدایت کشتی و غیره) می باشند.