دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
ایالت یوتا

ایالت یوتا

مختصری از ایالت یوتا

مرکز »» سالت لیک سیتی
بزرگترین شهر »» سالت لیک سیتی
جمعیت »» ۲,۲۳۳,۱۶۹
منطقه زمانی »» کوهستان

ایالت یوتا واقع در غرب، یوتا یک مقصد توریستی محبوب برای فعالیت های در فضای باز و تفریحی است و سابقه منحصر به فرد خود را دارد. نام “یوتا” از قبیله یوت (بومی آمریکا) مشتق شده و به معنی “مردمی از کوه” می باشد. بسیاری از افراد یوتا را به دلیل چشم انداز های متنوع و زیبایش اعم از جنگل های کاج  بزرگ و بیابان های خشک آنجا برای تحصیل انتخاب می کنند. سه منطقه کاملاً متمایز زمین شناسی از جمله کوه های راکی​​، آبگیر بزرگ و فلات کلرادو در این ایالت وجود دارند.

glen-canyon-utah

glen canyon – یوتا

بزرگترین مناطق شهری این ایالت سالت لیک سیتی و لوگان است. حدود ۸۰ ٪ از جمعیت  ۲,۸ میلیون نفری ایالت یوتا در طول جبهه Wasatch (مرکز آن در سالت لیک سیتی است) زندگی می کنند. از آنجا که جمعیت در این منطقه  بسیار متمرکز شده است، سایر مناطق ایالت تقریباً خالی از سکنه است و باعث شده جمعیت ایالت یوتا  از نظر شهریت رتبه ششم در ایالات متحده را داشته باشد.

canyon-valley-springdale-utah

سالت لیک سیتی دارای آب و هوای نیمه خشک متشکل از چهار فصل متمایز است: تابستانهای گرم، زمستان های سرد و پر برف و فصل های کوتاه و گذرای پاییز و بهار. بالاترین درجه حرارت ثبت شده ۱۰۷ درجه فارنهایت (۴۲ ° C ) است که در تابستان سال ۱۹۶۹ ثبت شده است و سردترین دمای ثبت شده ۳۰ درجه فارنهایت ( ۳۴ درجه سانتیگراد ) در سال ۱۹۳۳ می باشد. اقتصاد سالت لیک سیتی بر اساس خدمات گرایی (خدمات دادن)  و خدمات دیگر صنایع عمده  شامل دولت، تجارت، حمل و نقل، آب و برق و خدمات حرفه ای و کسب و کار می باشد.

Salt-Lake-city-

سالت لیک سیتی