دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
کلگری

کلگری

کلگری شهری در ایالت آلبرتای کانادا

کلگری، شهری در ایالت آلبرتای کانادا است. در جنوب این استان، در منطقه کوهپایه ای مقابل رشته کوه های راکی کانادا، واقع شده است. این شهر در مناطق سرسبز طبیعی آلبرتا واقع شده است. در سال ۲۰۱۱، جمعیت این شهر در حدود ۱,۰۹۶,۸۳۳ بوده است که آن را به بزرگترین شهر در آلبرتا و پنجمین منطقه شهری بزرگ در کانادا، تبدیل کرده است.
کلگری، به عنوان شاخه اصلی صنعت نفت و گاز و همچنین به عنوان شاخه اصلی در توسعه اقتصادی، به رسمیت شناخته شده است. درآمد شخصی بالا و نرخ بیکاری پایین، ازافزایش فروش و قیمت با توجه به رونق منابع و افزایش تنوع اقتصادی سرچشمه می گیرد. به خاطر این نقاط قوت، کلگری به عنوان یک شهر جهانی، تعیین شده است. همچنین، کلگری برای بهترین عملکرد اقتصاد محلی به عنوان یکی از ۲۰۰ شهر مهم در سراسر جهان، در سال ۲۰۱۱  توسط موسسه بروکینگز، معرفی شد. از این نظر، کلگری رتبه اول را در کانادا و رتبه پنجاه و یکم را در دنیا کسب کرد.
کلگری، مکانی برای برگزاری هنرهای نمایشی، فرهنگ و امکانات جامعه است. تالار کنفرانس، یکی از امکانات دوگانه موجود در استان است، دیگری در ادمونتون واقع شده است، که هر دو در زبان محلی “جوب” نامیده می شوند. سالن ۲۵۳۸ صندلی در سال ۱۹۵۷ افتتاح شد و میزبان صدها موسیقی برادوی، تئاتر، صحنه و تولیدات محلی بوده است. جوب کلگری، خانه دائمی کمپانی باله آلبرتا، اپرای کلگری، قستیوال موزیک و مراسم یادبود سالانه روز شهروندی است. هر دو تالار ۳۶۵ روز سال اجرا دارند و توسط دولت استانی، اداره می شوند. هر دو تالار در سال ۲۰۰۵ ، برای صدمین سالگرد این استان، مورد باز سازی قرار گرفتند.
هنرهای بصری و مفهومی مانند کنگره یکپارچه هنر در شهر فعال هستند. چند گالری در مرکز شهر وجود دارد، بسیاری از آنها را در امتداد خیابان استفان و راهروهای خیابان ۱۷ متمرکز شده اند. بزرگترین گالری هنر در این شهر، گالری هنر کلگری نام دارد. کلگری همچنین خانه دائمی کالج هنر و طراحی آلبرتا است.

Calgary-Alberta-Canada

کلگری میزبان تعدادی از جشنواره های سالانه و رویدادها است. این جشنواره ها شامل فستیوال فیلم بین المللی کلگری، جشنواره موسیقی محلی کلگری، جشنواره کمدی کلگری، فستیوال موسیقی فولکلور، جشنواره یونانی، جشنواره بین المللی نویسندگان، جشنواره بین المللی کلام کلگری و بسیاری دیگر از جشنواره های اجتماعی و فرهنگی، می شود. معروفترین رویداد سالانه استمپد کلگری است که هر سال در ماه جولای از سال ۱۹۱۲ تا کنون انجام شده است.
چندین موزه در شهر کلگری واقع شده است. موزه گلنبو، بزرگترین موزه در غرب کانادا است، که شامل گالری هنر و  گالری ملل اولیه می باشد. موزه های اصلی دیگر شامل مرکز فرهنگی چینی (۶۵۰۰ متر مربع بزرگترین مرکز فرهنگی مستقل در کانادا)، تالار مشاهیر و موزه المپیک کانادا (در پارک المپیک کانادا)، موزه نظامی و موزه فضایی، می شود.
مرکز شهر یا آسمان خراش های متعدد آن، شناخته می شود. بعضی از این سازه ها، از جمله برج کلگری و عمارت بانک اسکوشیا، برای نماد بودن شهر کلگری، به اندازه کافی منحصر به فرد هستند. ساختمان های اداری، بیشتر در هسته تجاری متمرکز هستند، در حالی که برج های مسکونی در غرب و جنوب مرکز شهر، متمرکز هستند. این ساختمان ها، نمادی از رونق و رکود شهر را به تصویر می کشد. اولین شکوفایی ساخت آسمان خراش در اواخر دهه ۱۹۵۰ رخ داد و تا ۱۹۷۰ ادامه داشت. پس از سال ۱۹۸۰، در طول رکود اقتصادی، بسیاری از پروژه های ساخت و ساز مرتفع، بلافاصله متوقف شد. در اواخر دهه ۱۹۸۰ و اوایل دهه ۱۹۹۰، با آغاز بازی های المپیک زمستانی ۱۹۸۸ و انگیزه رشد اقتصادی، عمده ساخت و ساز دوباره آغاز شد. به طور کلی ۱۰ برج اداری وجود دارد که ارتفاعشان حداق ۱۵۰ متر یا بلندتر (در حدود ۴۰ طبقه) است. بلندترین برج، Bow است که بلندترین برج اداری کانادا، خارج از تورنتو است. برج های تالار بانکداران کلگری، نیز بلندترین برج های دوقلو در کانادا هستند.

calgary-canada-8

question_markبرای کسب اطلاعات بیشتر جهت اخذ ویزای توریستی کلیک کنید.