پنج شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
خانه » لذت از تحصیل

لذت از تحصیل

ویزای دانشجویی آمریکا و لذت از تحصیل

√ چه دوره ای را بگذرانید؟

به دنبال یک سرگرمی جدید  هستید یا در دوره های سرگرمی ثبت نام می کنید تا یک مهارت جدید کسب کنید؟ دوره های آموزش بزرگسالان می تواند یک راه بسیار خوب برای این کار باشد! با وجود انواع  دوره های سرگرمی و دوستانه موجود در نقاط مختلف در طول هفته، شما قادرید دوره مناسب خودتان را پیدا کنید.

در یک دوره، شما به احتمال زیاد مهارت های اولیه مربوط به موضوع انتخابی خود را در یک محیط آرام یاد خواهید گرفت. هر چند این ایده خوبی است که یک کالج یا مرکز نزدیک به محل کار یا تحصیلتان انتخاب کنید تا مجبور نباشید بعد از یک روز یا هفته خسته کننده مسافت زیادی را طی کنید، اما پیدا کردن دوره مورد علاقه شما نیز به همان اندازه مهم است. در صورتی که آن دوره فقط در خارج از شهر موجود باشد، کلاس آخر هفته برای شما مناسب تر است زیرا زمان کافی برای سفر به جایی که دوره برگزار میشود خواهید داشت.

از سوی دیگر، دوره های سرگرم کننده  زیادی به صورت آنلاین در دسترس شما  هستند. در حالی که این دوره ها به شما یک مهارت جدید را آموزش می دهند، ممکن است جنبه اجتماعی ناشی از حضور در کلاس که لذت بخش است را از دست بدهید.

به معنای واقعی هزاران گزینه از این دوره ها در دسترس شما هستند، اما انتخاب نوع دوره بستگی دارد به هدف شما و استفاده ای که از آن می کنید. اگر هدف شما بدست آوردن مهارت  برای قرار دادن در CV خودتان است، پس یک دوره زبان و یا IT (کامپیوتر) ممکن است برای شما بهترین دوره باشد. ممکن است شما بخواهید در مورد موضوعی مطالعه کنید که در زندگیتان به شما کمک کند، که در این صورت یک دوره باغبانی و یا جلسات  پخت و پز غذای مورد علاقه همسرتان میتواند مناسب باشد. با وجود دوره های مختلف از انیمیشن  گرفته تا یوگا، این گزینه های موجود واقعاً بی پایان و سرگرم کننده هستند!

education-student

√ سیستم آموزشی ایالات متحده

یکی از جذاب ترین ویژگی های تحصیلات عالی در ایالات متحده انعطاف آن است که تعداد و تنوع موسسات آموزش عالی را به دنبال دارد.

این تنوع به دانشجویان گزینه هایی ارائه می دهد تا به طیفی از مقررات دانشگاهی و حتی آموزش های شغلی به طور تخصصی دست یابند.

بیش تر از ۴۵۰۰ موسسه معتبرسیستم آموزش عالی ایالات متحده را تشکیل می دهند. برخلاف بسیاری از کشورها، موسسات آموزش عالی در آمریکا به طور متمرکز سازمان دهی و اداره نمی شوند اما به طور ملی یا منطقه ای اعتبارشان را کسب می کنند ولی در یک سیستم مستقل اعتباردهی.

تعداد زیادی از موسسات مدارک آموزش عالی ارائه می کنند. برای مثال موسسات آموزش آزاد دوره هایی در هنر، علوم انسانی، زبان و علوم فیزیکی و اجتماعی ارائه می کنند. بیشتر موسسات آموزش آزاد خصوصی هستند. دانشکده ها و دانشگاه های خصوصی با ترکیبی از بودجه، کمک های فارغ التحصیلان، فواید تحقیقات و شهریه های ثبت نام تاسیس می شوند. کالج های خصوصی معمولا کوچک تر از انستیتوهای دولتی هستند و می توانند وابستگی های مذهبی به گروه هایی داشته باشند و یا تک جنسیتی باشند.

آموزشکده ها گزینه دیگری هستند و برنامه تحصیلی دو ساله برای ادامه تحصیل یا برای کسب مهارت در بدست آوردن شغل در یک استخدام فوری می باشند. دانشگاه و دانشکده های دولتی با کمک های دولتی برای تحصیلات کم هزینه ویژه ساکنین آن ایالت تاسیس شده اند. دانشگاه های دولتی دسترسی به فرصت های تحقیقاتی و کلاس ها را در یک طیف وسیع رشته های تحصیلی فراهم می کنند. این دانشگاه ها اغلب باید خیلی بزرگ باشند و معمولا طیف وسیع تری از دانشجویان را در مقایسه با دانشگاه ها ی خصوصی بپذیرند. علاقه های هر دانشجو او را در انتخاب میان گزینه های مختلف راهنمایی می کند.

صرف نظر از نوع دانشگاه در ایالات متحده، دانشجویان واحدهای درسی برای هر دوره را می گذرانند که برای تکمیل شدن برنامه درسی شان است. دوره ها اغلب به موضوعات پایه برای اتمام مدرک و دروس تخصصی در رشته خود تقسیم می شوند. دانشجویان می توانند دروس اختیاری هم انتخاب کنند تا موضوعات دیگری هم در تجربیات درسی خود داشته باشند.

تقویم دانشگاهی ایالات متحده از سپتامبر تا می را می توان به دو ترم دانشگااهی ۱۶ تا ۱۸ هفته ای تحت نام نیم سال تحصیلی تقسیم کرد. به شکلی دیگر بعضی دانشکده ها ممکن است با سیستم چهار یا سه ترمی با ترم های  ۱۰ تا ۱۲ هفته ای کلاس ها را برگزار کنند.

با طیف متنوعی از گزینه های تحصیلات عالی در ایالات متحده، دانشجویان مطمئن هستند که مناسب ترین انتخاب را با توجه به نیازهای شخصی، مالی و آکادمیک خود پیدا خواهند کرد.