یکشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
خانه » مقالات آموزشی » اطلاعات برای والدین

اطلاعات برای والدین

اطلاعات برای والدین در مورد دانشگاههای آمریکا و کانادا

اطلاعات برای والدین

انتخاب ادامه تحصیل در آمریکای شمالی میتواند هم برای دانشجویان هم برای والدینشان دشوار باشد. شما بعنوان پدریا مادر میخواهید درباره ی کیفیت آموزشی و پشتیبانی و هزینه های دانشگاه با خبر شوید. این طبیعی است که در مورد امنیت و رفاه فرزندتان که در خارج از کشور خودتان تحصیل میکند٬ نگران باشید. ما به منظور رسیدگی به نگرانی های شما و کمک برای تحقق بخشیدن به تصمیم تان ٬ اطلاعات کلیدی را جمع کرده و در اختیارتان قرار می دهیم.

در زیر اطلاعاتی شامل سئوال و جواب هایی در مورد هزینه ها و رفاه دانشجویان برای والدین وجود دارد. لطفاً در هر زمان هر سئوالی در مورد درخواست فرزنداتان برای تحصل در آمریکا دارید با ما تماس بگیرید.

تحصیلات آکادمیک و حمایتهای مربوطه 

چرا باید فرزندم در یکی از دانشگاههای آمریکای شمالی تحصیل کند؟

پر واضح است که به عنوان یک پدر یا مادر مایلید فرزندتان به بهترین آموزش در سطح جهان که فرصت های شغلی زیادی بعد از تحصیل در اختیارش قرار می دهد٬ دسترسی داشته باشد. تحصیل و آموزش در دانشگاههای آمریکا و کانادا انتخابی عالی و همگانی برای دانشجویان خارجی است. سیستم آموزشی آمریکا و کانادا دو تا از بهترین سیستم های آموزشی دانشگاهی در جهان می باشند. مدرک دانشگاههای آمریکای شمالی توسط کار فرمایان، دولت و دیگر دانشگاههای سراسر دنیا شناخته شده و دارای اعتبار است.

دانشگاههای آمریکای شمالی چه سطحی از کیفیت آموزشی را فراهم میکنند؟

ما برای فرزندان شما با دقت فراوان دانشگاههایی را که برای تحصیل گزینه های مناسب و سطح بالایی را دارا هستند٬ انتخاب کرده ایم. می توانید مطمئن باشید که فرزندتان در یکی از دانشگاههای معتبری که تحصیلات آکادمیک و علمی برجسته ای را ارائه می دهد تحصیل کرده و در مسیر کسب مدرکی است که در سرتاسر جهان معتبر و به رسمیت شناخته می شود. تمام آموزش ها و کلاس های آموزش زبان انگلیسی برنامه های متمرکز و دقیقی هستند که فرزندتان را در جهت تحصیلات دانشگاهی هدایت می کند. مطمئنا بین سیستم های دانشگاهی آمریکا و کانادا با سیستم آموزشی کشورتان تفاوت هایی چشم گیری وجود دارد.

چگونه فرزندم در ایالات متحده آمریکا حمایت و پشتیبانی می شود؟

سال اول دانشگاه می تواند چالشی بزرگ بویژه برای دانشجویان خارجی باشد. به همین دلیل ثبت نام فرزندتان در مرکز مطالعاتی بین المللی معرفی شده و پیشنهاد شده توسط ما به شما آرامش خاطر می دهد که کارکنان متعهد برای ارائه آموزش های علمی، پیشرفت شخصی، و حمایت از تغییر و تحولات فرهنگی که فرزندتان در هر مرحله ای دوره تحصیلش به آن نیاز دارد در دسترس و آماده خدمت می باشند. علاوه بر این تمام دانشگاههایی که در حیطه کاری ما هستند سرویس های حمایتی تحصیلی را فراهم کرده و در این رابطه یک خط سیر اثبات شده در مورد دانشجویان خارجی که با موفقیت فارغ التحصیل شده اند ثبت کرده اند.

 اطلاعات برای والدین

هزینه تحصیل در دانشگاههای آمریکا یا کانادا

فرستادن فرزندم به یکی از دانشگاههای آمریکای شمالی چقدر هزینه در بر دارد؟

هزینه تحصیل در آمریکای شمالی مطابق با نوع و فضای موسسه ی آموزشی متفاوت است. دانشگاههای خصوصی پر هزینه تر اما معمولا توجه فردی بیشتر و امکانات بیشتری را نیز ارائه می دهند، در حالیکه موسسات و نهادهای عمومی/ دولتی دارای فضای بزرگتر و کم هزینه تر می باشند. شهریه ها در کانادا بطور کلی پائین تر از آمریکاست. شهریه مقطع کارشناسی هر سال بین ۱۶٫۳۲۰ تا ۳۴٫۶۵۶ دلار و شهریه مقطع کارشناسی ارشد بین ۲۳٫۵۲۰ تا ۷۹٫۳۱۷ دلار برای کل دوره است.

شما باید برای هزینه های اضافی مرتبط با تحصیل در دانشگاه و هزینه های زندگیبرنامه ریزی داشتشه باشید. هزینه های اضافی جدا از شهریه شامل:  مسکن، غذا، بیمه، کتاب، لباس، وسایل شخصی، رفت و آمد و تلفن همراه است.

توجه داشته باشید که وقتی فرزند شما از طریق ما برای ثبت نام اقدام کند، شما باید صورت وضعیت بانکی/ مالی خود را در فرم تقاضانامه ثبت کنید.

آیا امکان انتخاب نوع پرداخت یا کمک های مالی در این دانشگاهها وجود دارد؟

ما کمک هزینه تحصیلی یا تخفیف در شهریه نداریم اما شما می توانید هزینه تحصیل فرزندتان در دانشگاه را با استفاده از امتیاز گزینه پرداخت دو بخشی  در طول سال تقسیم کنید. ممکن است فرصت های بورس تحصیلی در کشورتان محدود باشد در حالیکه دانشجویان خارجی در دانشگاههای آمریکا و کانادا امکان پرداخت شهریه از طریق کار در محوطه دانشگاه تا ۲۰ ساعت کار در هفته را دارا می باشند.

امنیت و سلامت فرزند شما 

آیا فرزندم از در آمریکا امنیت دارد؟

بعنوان بخشی از خدمات ما، کتابچه راهنمای دانشجو را که حاوی نکات ایمنی است در اختیار فرزندتان قرار می دهیم. به محض رسیدن به آمریکا مسئولیت انتقال فرزندتان از فرودگاه به محل اقامتش با ماست.کارکنان خوابگاه در دانشگاه یا خونواد هایی که دانشجو می پذیرند به شما اطمینان می دهند که بچه ها مستقر و سر وسامان گرفته اند.همه ی دانشگاههایی که در حیطه کاری ما هستند در مورد امنیت دانشجوها بسیار جدی هستند.

درست مانند هر جای دیگر دنیا جرم و جنایت در آمریکا وکانادا وجود دارد. اما احتمال اینکه قربانی یک جنایت باشید بسیار پائین است. هر شهری دارای مناطقی است که ممکن است نا امن باشد و هر کس باید با استفاده از قوه تشخیص خود و اقدامات احتیاطی اساسی ( مانند حمل نکردن پول نقد زیاد، قفل کردن درها و رها نکردن اشیاه و لوازم قیمتی به حال خود) برای حفظ امنیت خود اقدام کند.

اگر فرزندم دچار یک تصادف شده یا نیاز به مراقبت های پزشکی داشته باشد چه اقداماتی انجام می شود؟

هر دانشگاه که در حیطه کاری ما است برای دانشجویان خدمات سلامت (بهداشتی و درمانی) در محوطه دانشگاه فراهم می کند. بعلاوه همه ی دانشجویان این دانشگاهها بوسیله بیمه دوران تحصیل حمایت می شوند. بیمه دوران تحصیل همانند و به خوبی بیمه از دست دادن اموال شخصی همه ی موارد مربوط به تصادف و دیگر خدمات بهداشتی و پزشکی را پوشش میدهد.

وقتی فرزندم در مواجه شدن با یک مشکل نیاز به توجه فوری داشته باشد چه اقداماتی انجام می شود؟

والیدن و دانشجویان دسترسی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته به خط تلفن گروه خدماتی دانشگاه دارند. این سرویس به سرعت هر مشکل یا نگرانی فرزند شما را حل میکند.

 

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

 منبع نوشته به زبان انگلیسی