یکشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
خانه » مقالات آموزشی » دانشجو٬ والدین و مشاوران

دانشجو٬ والدین و مشاوران

نقش های پر رنگ در تصمیم گیری برای اخذ ویزای دانشجویی آمریکا : دانشجو٬ والدین و مشاوران

دانشجو٬ والدین و مشاوران

دانشجویان :

درخواست برای ورود به دانشگاه می تواند استرس زا باشد. بعضی از دانشجویان فشار قابل ملاحظه ای را برای داشتن عملکرد عالی در امتحان های استاندارد شده٬ شرکت در فعالیتهای فوق برنامه ای و نوشتن مقاله های معتبر احساس می کنند. در حالیکه دوره های همه جانبه درجات بالایی را به خود اختصاص می دهد.
درآمدهای حاصل از فرایند درخواست می تواند بطور قابل ملاحظه ای بر مسیر آینده ی شغلی دانشجو تاثیر بگذارند. ورود به دانشگاههای برتر به طور قابل ملاحظه ای رقابتی شده است. برآوردهای جمعیت نگاشتی از تعداد افراد فارغ التحصیل مدارس به میزان ۲٫۳۳ میلیون نفر در سال ۲۰۰۹ خبر می دهد که در سال ۲۰۱۲ کاهشی نسبی داشته است و در سال ۲۰۱۴ به میزان ۲٫۴ میلیون نفر باز خواهد گشت.

والدین:

فرایند درخواست برای ورود به دانشگاهها بر طبق گفته های روزنامه نگار آندره فرگوسن٬ با توجه به غرور٬ جاه طلبی های اجتماعی و ناامنی های طبقاتی و بطور عمیق تر عشق و امیدمان برای فرزندانمان قرار میگیرد٬ می تواند برای والدین استرس زا باشد.
دانشگاه می تواند هزینه ای بالغ بر ده ها و حتی صد ها هزار دلار در طی یک دوره ی ۴ ساله در پی داشته باشد.( که عامل موثری در تصمیمات والدین برای این امر مهم است)

مشاوران دبیرستان:

برخی از دبیرستانها دارای یک یا چند دبیر با تجربه جهت ارائه ی مشاوره به دانش آموزان سال آخر و سال سوم می باشند. آنها بطور معمول در رابطه با دپارتمان مشاوره کار می کنند که به دانش آموزان در برنامه ریزی مسیر دانشگاهشان کمک می کنند. مشاوران چندین مدرسه دانش آموزان را اداره می کنند و عموما نقشی در نظارت (سر پرستی) یا مدیریت درخواستهای یک دانشجوی دانشگاهی ندارند.
مشاوران اظهار می کنند که دانش آموزان تمایل به شناخت مشاوره مدرسه ی خود دارند. والدین اغلب با مشاور دبیرستان در سال آخر دیدار می کنند.
بیشتر مشاوران مسئول کمک کردن به چندین دانش آموزند و در نتیجه برای آنان دشوار است که کمکهای شخصی و فردی را به یک دانش آموز خاص ارائه دهند. یکی از انتظارات موجود در امر مشاوره این است که نسبت متعادل مشاوران به دانش آموزان برای همه ی مدارس ۴۶۰ به ۱ است. فقط در حدود یک چهارم دبیرستانهای عمومی دارای مشاوری هستند که بصورت تمام وقت به مسائل مشاوره ایی دانشگاهها بپردازد٬ درحالیکه تقریبا سه چهارم از دبیرستانهای خصوصی دارای یک مشاور متعهد و دلسوز می باشند. گزارش انجام شده حاکی از آن است که مشاوران مدارس خصوصی به میزان قابل ملاحظه ای نسبت به مشاوران مدارس عمومی ارتباط بیشتری با افراد دارند. (آمار یاد شده عدد صحیحی برای کشور آمریکا می باشد)

مشاوران:

بطور عموم خدمات مشاوران که بر اساس مبلغی می باشد توسط والدین ثروتمند به استخدام گرفته می شود. والدینی که هزینه ی زیادی را در امر تحصیل می پردازند و علاقه ی شدیدی در کمک به فرزندانشان در ورود به مدارس بهتر را دارند. با این وجود٬ برنامه های رایگانی وجود دارند که به جوانان دیگر کمک میکند که چگونه درخواست خود را کامل کنند, مقاله بنویسند , برای امتحانات آماده شوند و روی مصاحبه ها کار کنند.
یکی از مدیران پذیرش توضیح می دهد که او می تواند بفهمد که چه هنگام افراد درگیر فرایند پذیرش هستند.
این فرایند کم کم مراحل سخت شدن را طی می کند بویژه با متغیرهایی که کنترل این اقدامات را پیچیده کرده  است٬ همانند مقاله های دانشگاهها بر حسب یک دیدگاه خاص٬ سرقت ادبی در مقاله های پذیرشی بخصوص در پذیرش دانشگاهها و دانشسراهای خصوصی به یک معضل جدی تبدیل شده است.
برخی از خدمات مشاوره ای در دانشگاهها بصورت آنلاین انجام می شود. این احتمال وجود دارد که به خدمت گرفتن مشاوران پذیرشهای حرفه ای می تواند باعث شود که یک درخواست بصورت غیر طبیعی جلوه نماید. برای مثال پرسنل پذیرش ممکن است به مربیان بزرگسال هنگامیکه تنها به قسمتی از یک درخواست توجه می کنند مشکوک شوند٬ در حالیکه قسمتهای دیگر همچون تفاوت کیفیت در رابطه با نوشتن نمونه ها اینگونه نیستند. خطر دیگر بکار گیری یک مشاوره است که می تواند زمانی شکل بگیرد که در انجام این کار مشکلات فراوانی وجود دارد. آنچه که “ماملت و وان دولد” اصطلاح بسته بندی رویه می نامند بدین معنی است که شخص متقاضی خیلی عادی برخورد نماید بطوریکه مدیران پذیرش به این قضیه مظنون شوند که این شخص واقعی نیست بلکه زاده ی یک تجارت است.عموما به هنگام استخدام یک مشاور در پذیرش دانشگاهها٬ والدین و دانش آموزان سعی می کنند که نگرش ی مشاور را درک کنند٬ یاد بگیرند که چه خدماتی مهیا شده است و اینکه آیا همه ی کمکها در رابطه با توصیه های موجود در رابطه با کمکهای مالی و یا بورسیه مهیا شده است یا خیر؟ “ماملت و وان دولد” بیان می کنند که برای یک مشاور پذیرش٬ نادرست است که با اعتبار خود دانشجو رشوه دریافت کند. بر طبق دیدگاه آنها٬ مشاوران ایده آل دارای تجربه ی پذیرش در دانشگاهها٬ دیدار منظم با مسئولان پذیرش در دانشگاه و عضویت در پذیرش های حرفه ای را دارند. مشاوران مستقل می توانند به یک دانش آموز کمک کند که مدارسی را برای درخواست پذیرش انتخاب کند٬ راهبردهای امتحان دادن مشاور را ارائه دهند٬ نمرات را بازبینی کنند٬ در آمادگی برای ارائه ی مقاله (نه نوشتن مقاله) کمک کنند٬ درخواست ها را بازبینی کنند٬ مصاحبه های سوری را اجرا کنند٬ برنامه های منطقی را بوجود آورند و همچون یک مربی ورزشی با دیگران همکاری کنند.