یکشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
خانه » مقالات آموزشی » نگاهی فراتر از مسائل مالی و مشاوره ای در شغل های MBA

نگاهی فراتر از مسائل مالی و مشاوره ای در شغل های MBA

نگاهی فراتر از مسائل مالی و مشاوره ای در شغل های MBA

در اینجا چند خبر خوب برای دارندگان مدرک MBA داریم . طبق تحقیقات و بررسی های انجام شده توسط شورای پذیرش فارغ التحصیلان رشته مدیریت ، ۹۲ درصد از کسانی که در سال ۲۰۱۲ موفق به اتمام تحصیلات خود شدند ، توانستند پس از گذشت سه ماه مشغول به کار شوند که این آمار رشدی ۶ درصدی را نشان می دهد. همچنین ۷۷ درصد از کسانی که وارد بازار کار شدند با درامدی بالاتر از انتظار خود مواجه گشتند.

Nunzio Quacquarelli   مدیر بخش تحقیقات آموزش عالی Quacquarelli Symonds در این باره می گوید: ” نتایج شغلی برای دارندگان MBA به مراتب بهتر از ۵ سال پیش است ” همچنین وی آخرین گزارش شغلی و درامدی از ۳۳۰۵ کارفرما در سراسر جهان را در سایت TopMBA.Com منتشر کرد.  در میان صنایع گوناگون شاهد رشد دورقمی استخدام در رشته MBA در سال جاری می باشیم که در این بین تکنولوژی اطلاعات و سرویس های کامپیوتری ، انرژی ، دارو و سلامت بیشترین سهم را دارا می باشند.

Michelle Chevalier مدیر مرکز تحصیلات کسب و کارهای حرفه ای در دانشکده مدیریت Carlson دانشگاه Minnesota با اعلام اینکه ” علاقه دانشجویان در حال تغییر است ” می افزاید: این روزها تعداد زیادی از فارغ التحصیلان به دنبال شغل در شرکت های تازه تاسیس یا عام المنفعه می باشند که به تولید یا ارائه خدمات مشغول هستند که این به نوعی به جهان نیز کمک می کنند.

Dan Wolchonok که تمرکز خود را در دانشکده مدیریت دانشگاه Yale بر روی کار آفرینی قرار داده  و سال پیش ضمن تحصیل موفق به دریافت بودجه برای پروژه نرم افزاری اش شد گفت: “من انتظار دارم این کار را به صورت تمام وقت انجام دهم”

به گزارش international front,  آخرین اطلاعات رسیده نشان می دهد که درخواست برای MBA در آسیا نیز تنها در سال ۲۰۱۳ با رشدی ۲۶ درصدی روبرو شده است . به گفته  Quacquarelli در حال حاضر هند بیشترین درخواست برای MBA را دارد.

درحال حاضر هنوز درخواست های متعددی برای استخدام در رشته های قدیمی تر وجود دارد . TopMBA.com در گزارش خود رشد ۹ درصدی را در زمینه مشاوره و سرویس های حرفه ای برای سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ نشان می دهد که ۲۲ درصد آنها در زمینه الکترونیک و تکنولوژی های پیشرفته می باشند. علاقه مردم به سرویس های مالی و اقتصادی هنوز در سطح بالایی نیست و QS تنها رشد ۳% را برای آن پیش بینی می کند.

Lisa Feldman مدیر اجرایی MBA دانشگاه کالیفورنیا می گوید: “عدم اطمینان مالی و نظارتی موجب شده است که بانک ها بسیار محتاط در مورد استخدام اقدام نمایند”. بانک ها و شرکت هایی که سرویس های اقتصادی ارائه می دهند معمولا از تابستان و زمان کارآموزی اقدام به پذیرش و استخدام می نمایند.

به گفته Ron Peracchio مدیر ارشد موسسه تکنولوژی Massachusetts  می گوید: “بانک ها اغلب می خواهند مطمئن شوند که متقاضیان فرهنگ آنها را درک می کنند” همچنین وی اضافه کرد: اگر دانشجویان نتوانند در تابستان کار پیدا کنند دیگر فرصت های زیادی پیش روی خود نخواهند دید مگر آنکه تجربه قبلی در سیستم بانکی داشته باشند.

صنایع دیگر نیز علاقه مند به جذب نیروی کار از طریق کارآموزی می باشند که البته وسعت آنها به اندازه بانک ها و موسسات مالی و اقتصادی نیست .

Grace Chang Mazza که در حال حاضر مشغول تحصیل در رشته بازاریابی در دانشگاه Pennsylvania می باشد در این خصوص می گوید: “بیش از ۵۰ درصد از دوستان من در تابستان مشغول به کار شدند و یا هنوز رابطه خوبی با کارفرمایشان در آن فصل دارند”

با توجه به مطالب گفته همانطور که مشاهده می کنید رشته تحصیلی MBA یکی از رشته های موفق در زمینه مدیریت شده که همه ساله تعداد زیادی دانشجو را به سمت خود جذب می کند . آمریکا به عنوان یکی از بهترین کشورهای تحصیل در این رشته تلقی می گردد که شما می توانید با استفاده از مشاوره های تیم تخصصی ما نسبت به اخذ ویزای تحصیلی آمریکا اقدام نمایید.

منبع