دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
خانه » ویزای توریستی » ویزای توریستی آمریکا؟
ویزای توریستی آمریکا؟

ویزای توریستی آمریکا؟

ویزای توریستی آمریکا؟  یک ویزای غیرمهاجرتی بوده و متقاضیانی که برای مدت زمان کوتاه قصد ورود به آمریکا را دارند می بایستی متقاصی یکی از دو نوع این ویزا B1/B2 باشند.

ویزای توریستی B1

متقاضیان ویزای توریستی آمریکا که با اهداف عنوان شده در زیر قصد سفر به آمریکا را دارند واجد شرایط ویزای توریستی نوع B1 می باشند .
≡ داشتن قرار ملاقات و جلسه کاری و مشاوره ای
≡ جهت عقد قرارداد در آمریکا
≡ شرکت در دوره های کوتاه آموزشی
≡ شرکت در نمایشگاه و کنفرانسهای علمی در آمریکا

ویزای توریستی B2

متقاضیان ویزای توریستی آمریکا که با اهداف عنوان شده در زیر قصد سفر به آمریکا را دارند واجد شرایط ویزای توریستی نوع B2 می باشند .
≡ دیدار از بستگان و دوستان نزدیک
≡ تفریح و بازدید از مناطق توریستی در آمریکا
≡ جهت درمان پزشکی

Vamos a Miami | Website

شانس اخذ ویزای توریستی کشور آمریکا برای افرادی که به همراه خانواده خود جهت اخذ ویزای توریستی کشور آمریکا اقدام می نمایند پایین تر از افرادی است که به صورت انفرادی جهت اخذ ویزای توریستی کشور آمریکا اقدام می نمایند. بطور مثال در صورت احراز شرایط فوق الذکر مثل نامه حساب بانکی ،اسناد ملکی و دیگر مدارک مورد نیاز، اگر در یک خانواده ۶ نفره پدر یا مادر خانواده به صورت انفرادی اقدام به دریافت ویزای توریستی آمریکا نمایند، شانس زیادی جهت اخذ ویزای توریستی کشور آمریکا خواهند داشت ولیکن اگر همه خانواده جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا به صورت همزمان اقدام نمایند، همه افراد از شانس کمتری در اخذ ویزای توریستی کشور آمریکا برخوردار خواهند بود.

پارامتر دیگری که می تواند شانس افراد را در جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا افزایش دهد، حضور یک فرد از اقوام درجه اول فرد ( نظیر پدر، مادر، برادر، خواهر و ….) در کشور آمریکا است. بدین صورت که اگر یکی از اقوام فرد، دعوت نامه ای جهت بازدید وی از ایشان، برای فرد متقاضی ارسال نماید، شانس اخذ ویزای توریستی کشور آمریکا برای فرد، افزایش می یابد.

گفتنی است ویزاهای توریستی در کشور آمریکا همانندکشور انگلستان می باشد و نسبتا شرایط یکسانی را دارا می باشند. ویزاهای توریستی در اقصی نقاط دنیا بصورت ویزاهای تک وروده (Single entry) و یا ویزاهای چند وروده (Multiple) به افراد متقاضی اختصاص می یابند. در سال های اخیر کشور آمریکا، ویزاهای توریستی خود را بصورت ویزاهای چند وروده به متقاضیان ورود به خاک کشور آمریکا از طریق ویزای توریستی ارائه می دهد.

question_mark مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا

question_markسوالات متداول ویزای توریستی        question_markفرم مشاوره کسب ویزای توریستی