پنج شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
خانه » ویزای کار و مهاجرت » انواع ویزای کار آمریکا
انواع ویزای کار آمریکا

انواع ویزای کار آمریکا

ایالت متحده آمریکا ، هر ساله پذیرای خارجی های بسیاری نسبت به سایر کشورها است. سیاستی که در پس این دیدگاه آینده نگر وجود دارد، همان سیاست رقابت آمریکا با سایر کشورها در اقتصاد جهانی و قبول این مطلب است که تنها راه برتری اقتصادی رویکرد آزاد در خصوص اشتغال خارجیان امکان پذیر خواهد بود. بر اساس این سیاست ها ، تعداد زیادی از انواع ویزاهای اشتغال در اختیار افراد خارجی گذاشته می شود. دسته بندی انواع ویزای کار آمریکا به این قرار است :

H-1 تا  H-2B
G-1 تا  G-S
C-1 , A-1 , R-1
O-1 تا  O-3
I-1 , T-1
J1

ویزای کار H2-B

همراه با سایر اقتصاد های بزرگ دنیا ، آمریکا به تجار آمریکایی اجازه می دهد که کمبودهای نیروهای خود را با آوردن کارگران خارجی به آمریکا، پر کنند. آمریکایی که مایل است امتیازات این ویزای غیر مهاجرتی را بگیرد، باید ثابت کند که یک شخص آمریکایی نمی تواند پست را پر کند و شرکت مجبور به استخدام کارگر خارجی است. کارگر خارجی تنها می تواند برای مدت کوتاهی در آمریکا بماند.

ویزای کار H1-B

این ویزا، یکی از بهترین ویزاهای غیرمهاجرتی رده بندی شده (classification) است که بوسیله فارغ التحصیلان خارجی که تمایل به مهاجرت به آمریکا برای دلایل شخصی دارند، شناخته شده است.

در سالهای اخیر این ویزای غیر مهاجرتی رده بندی شده (classification) بالا و پائین های زیادی داشته و تغییرات وسیعی در آن، صورت گرفته است. این ویزای غیر مهاجرتی در ابتدا بدلیل نیازهای تجاری در رقابت با سایرین ایجاد شد. بیشتر از ربع قرن پیش ، دولت آمریکا این ویزای غیر مهاجرتی را تصویب کرد تا شرکت ها بتوانند از کارگران خارجی واجد شرایط بهره گیرند تا نیروی کاری آمریکا تکمیل گردد.

این ویزای غیر مهاجرتی رده بندی شده (classification) تا اواخر دهه ۹۰ توسط شرکت های بزرگ آمریکایی جهت تکمیل نیروی کارشان در آمریکا استفاده شد.

در اواسط دهه ۹۰ این ویزای رده بندی شده (classification) توسط صنایع با تکنولوژی بالا (high tech) برای کاهش هزینه کارگر و از بین بردن فرصت برای کارگران آمریکایی استفاده شد.

هر شرکت آمریکایی که قدرت های لازم برای پرداخت دستمزد به کارگران واجد شرایط را دارد باید به اداره مهاجرت درخواست دهد که اجازه ورود افراد خارجی واجد شرایط را به آمریکا بدهد. مدرک و شرایط فرد خارجی از شغلی به شغل دیگر متفاوت است.

حداقل فرد خارجی باید مدرک لیسانس از موسسات آمریکایی یا موسسه خارجی معادل را دارا باشد. تنها ۶۵۰۰۰ ویزا سالیانه برای کارگران خارجی صادر می شود.

ویزای کار H1-C

اواسط دهه ۶۰ برای دولت آمریکا آشکار شد که جنگ و کشاکش در ویتنام عواقبی در بخش پزشکی و اقتصاد آمریکا داشته که اساسا برپایه نیاز به پرستاران بوده است . نیاز برای پرستاران بیشتر از ۵۰ سال پیش تاکنون وجود داشته است. عموماً بخش قابل توجهی از پرستاران ثبت شده در آمریکا خارجی های فارغ التحصیل و پرستاران تعلیم دیده اند.

نوع ویزای غیر مهاجرتی h1-c به هر بیمارستان امریکایی، کلینیک یا دکتر داروساز اجازه در خواست برای ورود هر پرستار ثبت واجد شرایط را از اداره مهاجرت و شهروندی می دهد. پرستاران خارجی برای اینکه بتوانند واجد شرایط باشند باید از موسسه خارجی مشهور و معتبر فارغ التحصیل شده باشند و گواهینامه مخصوص را از دولت امریکی یا کشوری که شخص توسط کارفرمای آمریکایی بکار گماشته شده را دارا باشند. مبنی بر نیاز برای داشتن توانایی انگلیسی (هم خواندن هم نوشتن) اکثر افراد خارجی که از این ویزا استفاده می کنند در کشور های مشترک المنافع و مستعمرات سابق آمریکی مقیم می باشند.

ویزای کار H2-A

ریشه این ویزای غیر مهاجرتی به برنامه های ویزای خارجی موقت در اوایل سده بیست بر می گردد که هجوم کارگران مکزیکی به آمریکا برای کار در زمینه کشاورزی و سایر زمینه ها زیاد شد.

این ویزا، ابزاری شد برای کارفرماهای حریصی که از سیستم سوء استفاده کرده و از کارگران مهاجر بردگی می کشیدند، که منجر به تصویب شدن ویزای رده بندی (classification) شد که به عنوان ویزای H-1A شناخته می شود.

این ویزای غیر مهاجرتی به هر بنگاه اقتصادی کشاورزی شامل تجار اجازه می دهد که برای ورود کارگران خارجی جهت کار در بخش کشاورزی اقتصادی، درخواست سرویس های مهاجرتی و تابعیت آمریکایی نمایند. از آنجایی که کار عموماً به صورت فصلی است، کارگران خارجی اجازه دارند در طول دوره کار در آمریکا بمانند و باید پس از پایان دوره کار آمریکا را ترک نمایید.

ویزای کار O

ویزای غیر مهاجرتی رده بندی شد O . ویزا را براساس شغل اصلی برای افراد خارجی که واجد شرایط عالی برای آمدن به آمریکا می باشند ، ارائه می دهد . بعد از جنگ جهانی دوم دولت آمریکا ، یک ویزای غیر مهاجرتی را برای افراد خارجی واجد شرایط خوب برای ورود به آمریکا و استخدام در شرکت های آمریکایی ، ایجاد کرد . برای درخواست این ویزا ، فرد خارجی باید ثابت کند که در شغل ، علم ، ورزش و هنر در بالاترین سطح قرارداد دارد. این ویزای غیر مهاجرتی رده بندی شده اکثراً توسط صنایع سرگرمی و تکنولوژی بالا و علوم دیگر صنایع استفاده می شود. و در سطح بین المللی ، ورزشکاران از این ویزای غیر مهاجرتی به شکل افراینده ای استفاده می کنند .

ویزای کار P

این ویزا، نقطه مقابل ویزای O غیر مهاجرتی می باشد که سخت گیری کمتری روی شرایط لازم دارد. این ویزا به کسب و کار آمریکایی نیاز دارد که درخواست دهنده به هنرمندان ، ورزشکاران و خدمه پشتیبان اجازه ورود به آمریکا را در جریان برنامه می دهد. این مسیری مناسب برای هنرمندان برای آمدن به آمریکا می باشد . اگر شما یکی از این هنرمندان هستید و نیاز دارید که بدانید که آیا واجد شرایط برای این ویزا هستید ، لطفاً با ما تماس بگیرید .
ما مورد شما را بررسی می کنیم و شما را برای رسیدن به هدفتان برای آمدن به آمریکا یاری می دهیم.

ویزای J1 ، نوع دیگر از ویزای کار آمریکا

این نوع ویزای کار آمریکا در حقیقت ویزای تبادل فرهنگی یا تبادل نیروی کار در خصوص اشتغال، تحقیق یا آموزش و یا تدریس می باشد. واجدین شرایط این ویزا متعهد به اتمام دوره مورد نظر از طرف کارفرما می باشند. در خصوص این نوع ویزا کارفرما می تواند دانشگاه و یا شرکت باشد. این نوع ویزا قابل تبدیل به ویزاهای دیگر نمی باشد ولی قابل تمدید حداکثر به مدت هفت سال در خاک امریکا می باشد.

شخص دارنده این نوع ویزا می بایستی پس از اتمام مدت زمان ویزای خود، خاک آمریکا به مدت دو سال ترک نموده و در صورت تمایل به ورود مجدد و تغییر ویزا می بایستی مجددا خارج از خاک آمریکا درخواست ویزا نماید. در مواردی بسایر خاص در صورتی که فرد دارنده این نوع ویزا درخواست تبدیل ویزا در خاک آمریکا را داشته باشد، با داشتن دلیل موجه و کمک گرفتن از یک وکیل مورد تایید اداره مهاجرت می تواند ویزای خود را تغییر و یا تبدیل به اقامت دائم نماید.

ویزای EB1  آمریکا

این ویزا یک نوع ویزای مهاجرتی است برای خارجی هایی که از یک توانانی شگفت آور برخوردار هستند. این توانایی می تواند در زمینه های علوم تجربی، هنر، آموزش و پرورش، بازرگانی و یا ورزشی باشد. همگونی برای این نوع ویزاها بسیار بالا است و بیشتر برای کسانی است که بتوانند ثابت کنند که آنها جزو معدود کسانی هستند که این نوع مهارات را دارند.
بهترین و ساده ترین راه برای اثبات این موضوع این است که شما بخاطر داشتن این مهارت خاص، یک مرکز بین المللی از شما تجلیل کرده باشد.
داشتن چنین مدرکی که مهارت شما را اثبات کند، به سختی به دست میاید و هر کسی نمی تواند چنین مدرکی ارائه دهد. راهای دیگری وجود دارد که شما بتوانید این مهارت خود را ثابت کنید،
مثل داشتن مدارکی پائین تر از آنچه عنوان شد که ثابت کند شما مدرک و یا جایزه ارزنده ای درسطح کشوری و یا بین المللی برده اید، مقاله های منتشر شده در مورد شما و مهارت شما توسط انتشارات معتبر و یا مدارکی که ثابت کند که شما عضو هیأت داوران برای یک پاداش بزرگ بوده اید.
برای تقاضای این نوع ویزا نیازی به داشتن پذیرش کاری از داخل آمریکا نیست ، ولی شما باید نشان دهید که هدف شما از سفر به آمریکا کار کردن و مفید واقع شدن برای ایالت متحده است. جهت مشاهده اطلاعات بیشتر (مشاهده انواع ویزای EB1 و شرایط آن) اینجا کلیک کنید.

 

question_markهمین الان مشاوره رایگان بگیرید: مدارک، رزومه خود و توضیحات خود را قید نمائید.