پنج شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
خانه » ویزای کار و مهاجرت » ویزاهای سرمایه گذاری آمریکا
ویزاهای سرمایه گذاری آمریکا

ویزاهای سرمایه گذاری آمریکا

ویزای E2 ، ویزای سرمایه گذاری با طرح کسب و کار

افرادی که قصد راه اندازی یک بیزینس با سرمایه شخصی را در آمریکا داشته باشند می توانند متقاضی ویزای E2 باشند. که متفاوت از دیگر نمونه های ویزای کار آمریکا است.

انتخاب نوع بیزینس مورد نظر جهت سرمایه گذاری کاملا می تواند با توجه به توانایی حرفه ای فرد متقاضی تعریف گردد و پس از ورود به آمریکا، مدیریت و سوددهی بیزینس کاملا در اختیار متقاضی می باشد. به عنوان مثال متقاضی می تواند با خرید یک سوپرمارکت و یا در بیزینسی جهت خدمات کامپیوتری سرمایه گذاری کند. در ابتدا این نوع ویزا برای مدت دو سال صادر می گردد پس از پایان دو سال ارائه مدارک مالی در خصوص سودده بودن این نوع بیزینس جهت تمدید ویزا لازم می باشد. در صورتی که پس از دو سال متقاضی تمایلی به ادامه بیزینس خود نداشته باشد می تواند قبل از پایان مدت اعتبار ویزای سرمایه گذاری خود، در صورتی که واجد شرایط هر کدام از انواع ویزاهای دیگر باشد می تواند ویزای خود را به نوع دیگر ویزا تغییر دهد.

حداقل مبلغ سرمایه گذاری مورد نیاز این نوع ویزا ۸۰٫۰۰۰$ آمریکا می باشد و با توجه به توان سرمایه گذاری متقاضی این نوع ویزا می تواند تا مبلغ ۲۰۰۰۰۰$ نیزافزایش یابد.

مدت زمان لازم جهت انجام کل پروسه و اخذ مجوزهای لازم جهت ورود سرمایه به امریکا و انجام امور اخذ ویزا توسط  مجموعه ما ۶ ماهه می باشد.

از مزایای بسیار خوب این نوع ویزا متناسب بودن برای خانواده هایی می باشد که تمایل  دارنده در ابتدا به همراه یکدیگر وهمزمان وارد خاک آمریکا شوند همسر و فرزندان دارنده ویزای E2 نیز اجازه کار و تحصیل در آمریکا  را دارند.

ویزای E1 ، ویزای تجاری (صادرات و واردات)

 ویزای تجاری E1 جهت گسترش تبادلات تجاری بین کشور آمریکا و کشورهای مورد تایید آمریکا می باشد و ملیت های مختلف افراد و شرکت ها بر اساس این نوع ویزا می توانند اجازه کار در آمریکا را جهت توسعه و تبادل تجاری مستقیم دوطرفه با کشور آمریکا (صادرات و واردات) داشته باشند. این افراد نمی توانند از مهارت های شخصی خود بطور مثال پزشکی، فنی یا وکالت یا غیره استفاده نمایند و می بایستی فعالیت آنان در قالب توسعه یک فعالیت تجاری باشد. مدت زمان این نوع ویزا از دو سال تا پنج سال قابل صدور می باشد و حداقل سرمایه گذاری برای اخذ این گونه ویزا مشخص نمی باشد. افراد واجد شرایط این ویزا عموما اشخاصی هستند که توانایی سرمایه گذاری مداوم در شرکت های تجاری خود را دارند. این نوع ویزا همچنین شامل حال کارمندان اصلی‌ و سطح بالای ان شرکت نیز می شود.

ویزای EB-5 ، ویزای سرمایه گذاری آمریکا

ویزای EB-5 روشی برای گرفتن کارت اقامت دائمی در ایالات متحده آمریکا است که از طریق سرمایه ­گذاری بدست می­ آید. سرمایه گذاری  EB-5  این امکان را برای افراد خارجی فراهم می­ سازد تا با سرمایه گذاری در بخش­ های کسب و کار آمریکا، صلاحیت گرفتن کارت سبز و مجوز قانونی اقامت در این کشور و در نهایت حق شهروندی را بدست آورند. سرمایه گذاران، به همراه همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال خود می­توانند کارت سبز و مجوز اقامت و کار در آمریکا را بدست آورند. مجوز ویزایEB-5 از سوی اداره خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا صادر می ­شود. این برنامه با هدف کمک به توسعه سرمایه ­گذاری در آمریکا در سال ۱۹۹۰ توسط کنگره به تصویب رسید.

≈  ۱ میلیون دلار سرمایه گذاری – یا ۵۰۰ هزار دلار در مناطق اشتغال زائی هدف

≈  سرمایه ­گذاری باید در یک بنگاه کارآفرینی سودآور آمریکایی انجام شود

≈  سرمایه­ گذاری باید موجب ایجاد ۱۰ فرصت شغلی تمام وقت دو ساله در آمریکا شود

question_markجهت اطلاعات بیشتر در  مورد ویزاهای سرمایه گذاری آمریکا به سایت اداره مهاجرت آمریکا مراجعه کنید (اینجا را کلیک کنید)

Btn_form