پنج شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
خانه » ویزای گرین کارت از طریق بستگان

ویزای گرین کارت از طریق بستگان

اخذ گرین کارت آمریکا از طریق، بستگان شهروند آمریکایی

ویزای گرین کارت از طریق بستگان

اداره مهاجرت آمریکا جهت حمایت از بنیان خانواده شهروندان آمریکا به آنها این امکان را می دهد که جهت اخذ گرین کارت آمریکا برای بستگان درجه اول خود اقدام نمایند. که یکی از آسان ترین راه های جهت اخذ گرین کارت آمریکا می باشد.

بستگان درجه اول شامل همسر و فرزند، پدر و مادر ، خواهر و برادر می باشند. همسر، فرزندان زیر ۲۱ سال مجرد، پدر و مادر یک شهروند آمریکایی می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن و تقریبا فوری و بدون وقفه زمانی طولانی موفق به اخذ گرین کارت آمریکا شوند.

فرزند مجرد بالای ۲۱ سال، فرزند متاهل بدون محدودیت سنی و خواهر و برادر یک شهروند آمریکایی در مدت زمان کوتاه موفق به اخذ گرین کارت آمریکا نخواهند شد و می بایستی تا زمانی که شماره ویزای آنان توسط اداره مهاجرت آمریکا اعلام شود منتظر بمانند و این پروسه ممکن است چندین سال به طول انجامد.

»» اخذ گرین کارت برای بستگان یک غیر شهروند مقیم آمریکا (افراد گرین کارت)

اداره مهاجرت امریکا جهت حمایت از بنیان خانواده افرادی که اقامت دائم آمریکا را دارند ولی هنوز یک شهروند آمریکایی نمی باشند (دارای گرین کارت معتبر) این امکان را می کند که جهت اخذ گرین کارت آمریکا برای بستگان درجه اول خود اقدام نمایند.

یک مقیم دائم آمریکا می تواند برای همسر و فرزندان مجرد خود با هر شرایط سنی درخواست اخذ گرین کارت امریکا نموده و با توجه به محدود بودن تعداد این نوع ویزا و تعداد زیاد متقاضیان به طور سالیانه، درخواست کنندگان می بایستی برای مدت تقریبا طولانی در انتظار بماند تا زمانی که شماره ویزای آنان اعلام گردد.

»» نکات قابل توجه :

–  اگر شما فرزند مجرد یک فرد مقیم آمریکا هستید و پس از اعلام درخواست گرین کارت از طریق والدین خود، سن شما به ۲۱ سال رسیده در روند پروسه پروند شما تاخیر قابل ملاحظه ای  به وجود خواهد امد و با تاخیر مواجه خواهد شد .

–   اگر شما فرزند یک مقیم آمریکا هستید و پس از اعلام درخواست اخذ گرین کارت، ازدواج نموده اید امتیاز اخذ گرین کارت آمریکا از شما سلب می گردد.

Btn_form